تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

سربازان گمنام ولایت - آنچه باعث شد احمدی‌نژاد خبرسازترین شود
آنچیزهایی که امروزه باید بدانیم

آنچه باعث شد احمدی‌نژاد خبرسازترین شود

سه شنبه 22 آذر 1390 11:52 ق.ظ

نویسنده : سرباز فدایی
ارسال شده در: سیاسی ،


به انتخاب سایت یاهو (YAHOO ) رئیس‌جمهوری ایران اولین چهره خبرساز سال 2011 شد.


تهران امروز - به انتخاب سایت یاهو (YAHOO ) رئیس‌جمهوری ایران اولین چهره خبرساز سال 2011 شد.

محمود احمدی‌نژاد را می‌توان یكی از چهره‌های خبرساز سیاسی جهان در چند سال اخیر دانست چرا كه اظهارات و مواضع وی در چند سال دوران ریاست‌جمهوریش سبب شده كمتر هفته‌ای باشد كه خبری از وی در صدر اخبار و تحلیلهای سیاسی و اقتصادی جهان قرار نگیرد.

در همین زمینه روز گذشته سایت یاهو محمود احمدی‌نژاد را به عنوان خبرسازترین چهره سال 2011 در سایت خود اعلام كرد.سایت یاهو در قسمت خبری خود، یك نظرسنجی در خصوص خبرسازترین چهره سال ۲۰۱۱ انجام داده است. در این نظرسنجی خواسته شده كه تاثیرگزارترین چهره سال ۲۰۱۱ را انتخاب كنید.

یاهو فهرست كوتاهی شامل ۱۰ چهره مهم را معرفی كرده كه بعضی از آنها توسط خوانندگانش انتخاب شده‌اند و بعضی دیگر براساس میزان پوشش خبری كه در سال ۲۰۱۱ داشته‌اند. از مهم‌ترین اسامی در میان این لیست می‌توان به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور كشورمان و استیو جابز بنیانگذار اپل اشاره كرد. نكته قابل توجه اینكه محمود احمدی‌نژاد با كسب ۵۰ درصد آرا نسبت به سایر رقبایش تا به حال پیشتاز این نظرسنجی است و استیو جابز با كسب ۱۰ درصد آرا در جایگاه سوم قرار دارد.
 
نظرسنجی یاهو نشان می‌دهد كه اظهارات و مواضع احمدی‌نژاد نه تنها در سطح داخلی بلكه در سطح خارجی هم مورد توجه قرار گرفته و از وی چهره‌ای خبرساز ساخته است. علاوه بر مواضع خبرساز احمدی‌نژاد، اصولا‌صحبت‌های وی و اطرافیانش با حاشیه‌هایی جنجالی همراه است و به گونه‌ای به صدر خبرها می‌رود. برخی از كارشناسان معتقدند احمدی‌نژاد و اطرافیانش علاقه زیادی به حاشیه‌سازی دارند و سعی می‌كنند از این حاشیه‌سازی به نفع خود استفاده كرده و از این طریق برخی از انتقادات وارده به خود را به حاشیه ببرند.

از زمان روی كارآمدن احمدی‌نژاد، وی عملكرد و مواضع خبرساز و جنجالی بسیاری را در سطح داخلی داشته كه از هدفمندی یارانه‌ها و سفرهای استانی دولت می‌توان به عنوان مهم‌ترین آنها نام برد. یكی دیگر از مواردی كه سبب شده احمدی‌نژاد همواره در صدر خبرها قرار بگیرد انتصابهای وی است. انتصاب چهره حاشیه ساز دولت نهم به معاون اولی دولت دهم و پس از آن رئیس دفتر كردن وی سبب شد كه احمدی‌نژاد و عملكردش تا مدتها به سوژه‌ای خبرساز تبدیل شود. در كنار آن باید گفت كه بسیاری از انتصاب‌های احمدی‌نژاد تاكنون خبر ساز بوده چون وی در برخی از موارد افرادی را به عنوان وزیر یا معاون و مشاور معرفی كرده است كه با حاشیه‌های بسیاری روبه‌رو بوده‌اند و برخی از وزرای معرفی شده از سوی او یا از مجلس رای اعتماد نگرفته یا پس از مدتی استیضاح شده‌اند.

یكی دیگر از مواردی كه از احمدی‌نژاد چهره‌ای خبرساز در سطح داخلی ساخته،‌ سكوت وی در مقابل جریان انحرافی است. با اینكه تاكنون بسیاری از علما، ائمه جماعات و نمایندگان مجلس در باب وجود جریان انحرافی در بدنه دولت صحبت كرده و از احمدی‌نژاد خواسته‌اند كه موضع خود را در قبال حلقه انحراف اعلام كند اما وی تاكنون موضع‌گیری خاصی نداشته و در این زمینه غالباً سكوت كرده است.

البته از اختلافات دولت با سایر قوا همچنین اظهارات احمدی‌نژاد در خصوص گشت‌های ارشاد نیز می‌توان به عنوان یكی از علل خبرسازی احمدی‌نژاد در سطح داخلی نام برد. اما چه چیز سبب شد كه احمدی‌نژاد به عنوان خبرسازترین چهره سال 2011 معرفی شود؟ احمدی‌نژاد علاوه بر مواضع و اظهارات خبرساز در سطح داخلی با اخذ مواضع بحث برانگیز سبب شده كه در سطح خارجی نیز مطرح و به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شود. تا جایی كه می‌توان گفت كمتر كسی در جهان به خاطر اخذ مواضع جنجالی،‌ وی را نشناسد.احمدی‌نژاد از ابتدای روی كار آمدن به اتخاذ مواضع قاطعی در سطح بین‌المللی پرداخته كه از تاكید مداوم وی برحق مسلم ایران در داشتن فن‌آوری صلح آمیزهسته‌ای می‌توان به عنوان مهم‌ترین علت شناخته شدن وی در سطح جهانی نام برد.

یكی دیگر از موارد تبدیل شدن احمدی‌نژاد به چهره‌ای خبرساز در سطح جهان صحبت‌های وی در خصوص هولوكاست و هشدارهای وی در خصوص استفاده ابزاری از آن است. وی همچنین تاكنون چندبار در صحبت‌های خود سخن از محو اسرائیل زده كه این سخنان سبب وحشت سران رژیم صهیونیستی و واكنش آنان شده است. احمدی‌نژاد همچنین بارها در سفرهای خود به سازمان ملل و در سخنرانی‌های خود صحبت از اصلاح نظام جهانی كرده كه این سخنان نیز همواره با واكنش‌هایی همراه بوده است. وی همچنین هر سال در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد شركت كرده كه حضور وی در نیویورك نیز حاشیه‌های فراوانی داشته است. البته اینها گوشه‌ای از اظهارات جنجالی احمدی‌نژاد طی شش سال ریاست‌جمهوریش بوده كه سبب شده وی به چهره‌ای شناخته شده و خبرساز در سطح بین‌المللی تبدیل شود.


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: احمدی‌نژاد ، نظرسنجی یاهو ، رژیم صهیونیستی ،
آخرین ویرایش: - -