تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

سربازان گمنام ولایت - احمدی‌نژاد: خدا فرعون را هم دوست داشت
آنچیزهایی که امروزه باید بدانیم

احمدی‌نژاد: خدا فرعون را هم دوست داشت

چهارشنبه 12 بهمن 1390 10:48 ق.ظ

نویسنده : سرباز فدایی
ارسال شده در: سیاسی ،
 

رییس‌جمهور با تاكید بر اهمیت كرامت یادآور شد: انسان تحقیر شده ، پژمرده، ‌توسری خورده انسان الهی نیست. انسان الهی ، انسان اسلام و پیامبر(ص) نیست. كرامت انسان‌ها جز در سایه عدالت محقق نمی‌شود.


رییس جمهور تصریح كرد: حفظ كرامت افرادی كه مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند، از پشتیبانی آنها مهم‌تر است و این مسولیتی عمومی به شمار می‌رود. 

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد كه در جشن ملی توانمندسازی و كارآفرینی خانواده‌های تحت حمایت كمیته امداد سخن می‌گفت، با گرامیداشت دهه فجر و تبریك میلاد پیامبر اسلام و امام صادق(ع) و همچین سالگرد آغاز امامت امام عصر(عج)، اظهار كرد: خداوند انسان را به عنوان گل سرسبد آفرینش خلق كرد و در حقیقت همه عالم برای انسان و انسان نیز برای خداست . انسان برای رسیدن به نقطه كمال نیازمند عواملی است كه یكی از مهم‌ترین آنها عدالت به شمار می‌رود، اگر عدالت مستقر نشود، زمینه برای شكوفایی انسان مهیا نمی‌شود. 

رییس دولت دهم با طرح این سوال كه چرا عدالت دارای اهمیت است؟ گفت: اگر عدالت وجود نداشته باشد، حقیقت انسانی شكوفا نمی‌شود، در حقیقت عدالت شرایط مناسب محیطی، اجتماعی و انسانی برای رشد استعدادهای الهی انسان است. اگر عدالت نباشد رشدی صورت نمی‌گیرد و به میزانی كه عادل شویم و آن را مستقر كنیم، كمال می‌یابیم. 

وی در ادامه به ارائه مثالی پرداخت و تصریح كرد: اگر فردی در نقطه‌ای از دنیا فرصت تامین نیازهای اولیه خود را نداشته باشد، چگونه می‌تواند فرصت تفكر برای رسیدن به كمال را پیدا كند. این مقیاس را می‌توان در سطح وسیعی نیز در نظر گرفت. 

رییس‌جمهور همچنین با طرح این سوال كه به غیر از پیامبران وامامان معصوم تا كنون چه كسانی طعم انسان بودن حقیقی را چشیده‌اند؟ اظهارداشت: به نوعی می‌توان گفت از این میلیاردها انسان كه بر روی زمین آمده و رفته‌اند هیچ‌كس طعم حقیقی انسان بودن را نچشیده، زیرا عدالت مستقر نشده است. باید عدالت باشد تا این امر محقق شود كه این فقط در زمان حضور امام عصر(عج) اتفاق می‌افتد. 

رییس‌جمهور با تاكید بر اهمیت كرامت یادآور شد: انسان تحقیر شده ، پژمرده، ‌توسری خورده انسان الهی نیست. انسان الهی ، انسان اسلام و پیامبر(ص) نیست. كرامت انسان‌ها جز در سایه عدالت محقق نمی‌شود. 

رییس قوه مجریه با طرح این سوال كه عدالت را چه كسانی می‌توانند پیاده كنند؟ گفت: نیاز به حاكمان عادل داریم و اصل عدالت و تجلی عدالت را انسان كامل می‌تواند پیاده كند و هنگامی كه آن روز بیاید همه انسان‌ها فرصت شكوفایی دارند. عده ای در جامعه پیدا می‌شوند كه به خاطر مناسبات غلط اجتماعی دچار مشكل می‌شوند و وظیفه حكومت و جامعه جبران فاصله‌ها در حد توان است. بنابراین در این راستا همه مردم و حكومت باید به صحنه بیایند. 

رییس‌جمهور همچنین خاطرنشان كرد: احیای یك فرد بسیار ارزشمند است. بخدا تك تك انسان‌ها مهم هستند، خدا همه را دوست دارد. خدا حتی فرعون را هم دوست داشت و تا آنجا كه توانست برای تربیت وی تلاش كرد. همانطور كه گفته شده، اگر یك فرد را احیا كنید، همه را احیا كرده‌اید و این وظیفه حكومت و مردم است و منتی بر سر كسانی كه به خاطر شرایط اجتماعی دچار محرومیت شده‌اند، نیست. باید رسیدگی كرد و این مسوولیت عمومی است. 

وی ادامه داد: اكنون دستگاه‌های حكومتی در حال تلاش هستند. كمیته امداد نیز تا به امروز خدمات بسیار خوبی ارائه كرده است. خودكفایی 80 هزار خانواده تحت حمایت كمیته امداد حركت بسیار زیبایی است و چقدر زیبا خواهد شد كه فردی روی پای خود بایستد و منتظر دیگران نباشد. دنیا بداند كه ما وقتی مشكلی از فردی را برطرف می كنیم، منتی بر سرش نیست، بلكه افتخار می‌كنیم كه توانسته ایم گوشه‌ای از ماموریت خود را به انجام برسانیم. 

رییس قوه مجریه تاكید كرد: حفظ كرامت افرادی كه مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند، از پشتیبانی آنها مهم‌تر است و این مسولیتی عمومی به شمار می‌رود. مگر می‌شود كه انسان از وجود نیازمندی خبر داشته باشد و شب راحت بخوابد. 

احمدی‌نژاد تجلی انسانیت انسان را زمانی دانست كه وی در فكر دیگران باشد و گفت: هر فردی تلاش می‌كند تا چیزی را به دست آورد، آنچه خودش مصرف می‌كند پس از مدتی بیهوده می‌شود، اما آن چیزی كه برایش باقی می‌ماند این است كه در جهت كمك به دیگران استفاده كند. در دستگاه خلقتی كه رسیدگی به یك حیوان مریض با اهمیت است، خدمت به انسان ها ارزش و جایگاه والاتری دارد و می‌توان گفت اگر می‌خواهی به خدا برسی باید به خلق خدمت كنی. 

وی تاكید كرد: طرح اكرام اقدام بسیار خوبی است و می تواند كامل‌تر شود، ثروت و درآمد در كشور ما كم نیست. متوسط درآمد بسیار بالا است، اما به خاطر شرایطی كه مطرح شد توزیع ، به خوبی صورت نمی‌گیرد كه البته در تمام دنیا این گونه است و در ایران نسبت به سایر كشورها بسیار كم‌تر است. اگر این امر به یك فرهنگ عمومی تبدیل شود، یك نیازمند بیكار و فاقد مسكن نمی توان پیدا كرد. 

رییس‌جمهوردر پایان تصریح كرد: زندگی زمانی زیباست كه همه در رفاه باشند.دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: رییس‌جمهور ، احمدی‌نژاد ، فرهنگ عمومی ،
آخرین ویرایش: - -