تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

سربازان گمنام ولایت - اقشار مرفه از دریافت یارانه فاز دوم محروم شدند
آنچیزهایی که امروزه باید بدانیم

اقشار مرفه از دریافت یارانه فاز دوم محروم شدند

شنبه 19 فروردین 1391 09:56 ق.ظ

نویسنده : سرباز فدایی
ارسال شده در: گوناگون ،

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: به تشخیص دولت و توجه به وضعیت درآمدی افراد، برای اقشار مرفه 28 هزار تومان مابه التفاوت مرحله اول و دوم هدفمندی به ازای هر فرد واریز نشده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با اعلام دلیل واریز نشدن مابه التفاوت 28 هزار تومانی مرحله اول و دوم هدفمندی برای اقشار توانمند و مرفه، گفت: برای این گروه ها فقط یارانه 45500 تومانی ماهیانه واریز شده است.

به گزارش مهر، بهروز مرادی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به پیامک های ارسال شده برای برخی از سرپرستان خانوار، گفت: در قالب آن پیامک ها از افراد خواسته شده بود تا با مراجعه به سایت سازمان هدفمندی یکی از 4 گزینه پیشنهادی را انتخاب کنند.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: به تشخیص دولت و توجه به وضعیت درآمدی افراد، برای اقشار مرفه 28 هزار تومان مابه التفاوت مرحله اول و دوم هدفمندی به ازای هر فرد واریز نشده است.

حذف اقشار پردرآمد از یارانه 28هزار تومانی

مرادی با تاکید بر اینکه در عدم واریز این مبلغ به حساب سرپرستان خانواری که نام برده شد، به قانون مصوب مجلس عمل شده است، تصریح کرد: برداشت دولت این است که نیازی به واریز یارانه برای اقشاری که درآمد بالاتری دارند، نیست.

وی با اشاره به این مطلب که واریز مابه التفاوت 28 هزار تومانی که تا زمان آغاز اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیز قابل برداشت نیست، به میزان درآمد افراد و تشخیص دولت بستگی دارد، خاطرنشان کرد: با الزام قانون برای گروهی از سرپرستان خانوار مبلغ 28 هزار تومان واریز نشد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، ادامه داد: واریز مبلغ 28 هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار به ازاء هر فرد که فعلا نیز قابل برداشت نیست به معنای اجرای مرحله دوم هدفمندی نیست.

دولت آماده اجرای فاز دوم هدفمندی شد

به گفته مرادی، دولت هم اکنون در آمادگی کامل برای اجرای مرحله دوم اصلاح قیمت ها قرار دارد ولی زمان دقیق آن از سوی رئیس جمهور اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول هدفمندی نیز قبل از ورود به اجرای طرح یارانه نقدی جهت آرامش بخشی در جامعه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که از این فرمول برای مرحله دوم نیز استفاده شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه به محض آغاز اجرای مرحله دوم هدفمندی، مبالغ 28 هزار تومانی قابل برداشت خواهد شد، گفت: در فاز دوم هدفمندی نیز حامل های انرژی مورد اصلاح قیمت قرار می گیرند.

اجرای هدفمندی در 3 مرحله

مرادی تغییر قیمت بنزین، گازوئیل، نفت کوره، نفت سفید، آب، برق و گاز را سبد حامل های انرژی مرحله دوم هدفمندی اعلام کرد و تصریح کرد: به دلیل نهایی شدن اصلاح قیمت های آرد و نان، در این مرحله مطرح نخواهند بود.

وی دستیابی به 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس در مورد حامل های انرژی را هدف قانون هدفمندی یارانه ها دانست و افزود: به صورت کلی به نظر می رسد دولت بخواهد هدفمندی یارانه ها را در 3 مرحله اجرایی کند.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، تاکید کرد: در مرحله اول هدفمندی، پرداخت ها بر اساس تقاضای 75 میلیون نفر و به صورت خوداظهاری انجام شد. اما در مقطعی نیز از افراد خواسته شد تا در صورت امکان از دریافت یارانه انصراف بدهند.

یارانه 45500تومانی برای همه

به گفته مرادی، از نظر دولت مبلغ یارانه 45 هزار و 500 تومانی فعلی متعلق به همه مردم است که از طریق منابع مشخص شده در قانون، ردیف های بودجه ای و همچنین درآمد هدفمندی تامین می شود.

وی هدفمندسازی یارانه ها را بهترین شکل تقویت تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی دانست و گفت: بودجه سازمان هدفمندی یارانه ها در سال گذشته با تصویب مجلس 50 هزار میلیارد تومان بوده است.دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: یارانه ، مرحله ، فاز ، 2 ، دوم ، اقشار ، پردر آمد ، احمدی نژاد ،
آخرین ویرایش: - -